Medycyna estetyczna oferuje coraz więcej zabiegów, nazywanych potocznie liftingiem bez skalpela, które umożliwiają głębokie odmłodzenie skóry bez uszkadzania jej powierzchni. Jedną z takich metod jest termolifting, czyli podgrzanie skóry na odpowiedniej głębokości, aby pobudzić jej mechanizmy regeneracyjne. Co warto wiedzieć na temat termicznego liftingu twarzy? Wyjaśniamy.
Czym jest termolifting?
Termolifting to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego działanie opiera się na podgrzewaniu głębokich warstw skóry w celu stymulowania produkcji kolagenu. Zabieg ten może być wykonywany przy pomocy promieniowa podczerwonego (IR) lub fal radiowych (termolifting RF). Obie metody nie powodują uszkodzenia wierzchniej warstwy skóry i stanowią alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.
Wysoka temperatura wytworzona podczas termoliftingu powoduje obkurczenie istniejących włókien kolagenowych oraz pobudza organizm do wytwarzania nowych. Prowadzi to do wyraźnego odmłodzenia skóry i efektu liftingu twarzy bez skalpela. Zabieg termoliftingu przeznaczony jest dla osób o każdym typie cery, również wrażliwej i naczynkowej. Dzięki niskiej inwazyjności i szybkiemu działaniu zyskał miano zabiegu bankietowego, który można wykonać dzień przed ważnym wydarzeniem, aby odświeżyć cerę, bez obaw, że na skórze pojawi się niepożądana reakcja.
Na czym polega termolifting twarzy?
Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, przed każdym zabiegiem odmładzającym musi odbyć się konsultacja z kosmetologiem, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Dotyczy to również termoliftingu, który uznawany jest za bezpieczny, ale niestety nie każdy może z niego skorzystać. Do przeciwwskazań należą m.in. ciąża i laktacja, opryszczka, aktywny trądzik, choroby tkanki łącznej, choroby nowotworowe.
Zabieg rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania skóry. W tym celu stosuje się łagodny zabieg oczyszczający, np. w postaci peelingu wodnego. Dzięki temu skóra zostaje „zahartowana” przed zastosowaniem podwyższonej temperatury. Następnie kosmetolog sięga po głowicę emitującą światło podczerwone, które podgrzewa skórę. Cały zabieg trwa przez około 40-90 minut.
Wysoka temperatura kumulująca się w skórze podczas termoliftingu prowadzi do skurczenia i wzmocnienia włókien kolagenowych oraz elastyny. Efektem jest zagęszczenie, napięcie i wygładzenie skóry. Zabieg jest komfortowy dla pacjenta i nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu można wrócić do wykonywania codziennych czynności. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów.
Efekty liftingu twarzy bez skalpela
Termolifting pomaga w walce z objawami starzenia się skóry. Przywraca elastyczność i gęstość tkance, niweluje wiotkości i spłyca zmarszczki. Zabieg ten może posłużyć również profilaktycznie w celu wzmocnienia kondycji skóry i opóźnienia skutków starzenia. U osób poniżej 35. roku wystarczy jedna sesja zabiegowa, aby osiągnąć pożądane efekty.
Wyraźną poprawę kondycji skóry można zauważyć od razu po pierwszym zabiegu. Jednak zainicjowane podczas termoliftingu procesy regeneracyjne trwają dłużej – nawet przez 3-6 miesięcy, dlatego ostateczne efekty można ocenić dopiero po około pół roku. Rezultaty utrzymują się przez długi czas, a dla ich utrwalenia warto wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Według ekspertów korzystne jest również łączenie termoliftingu z innymi zabiegami medycyny estetycznej.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/