Ciekawe

Bryczesy damskie – czym kierować się podczas zakupu?

Jazda konna jest niełatwym sportem wymagającym odpowiedniego przygotowania. Zanim wsiądziemy na konia, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni strój. W niezbędniku każdego jeźdźca nie może zabraknąć solidnego kasku, butów, które nie będą wyślizgiwać się ze strzemion, ochraniaczy na łydki, wygodnej koszulki oraz jednego z najważniejszych elementów – bryczesów, czyli spodni zaprojektowanych z myślą o osobach jeżdżących konno. Czym powinny charakteryzować się dobre bryczesy damskie? Sprawdź!

Odpowiedni materiał i konstrukcja

Bryczesy damskie będą dobrze spełniać swoją rolę, jeśli będą wykonane z „oddychającego” materiału. Tkanina powinna być przewiewna, nie krępować ruchów, nie powodować odparzeń ani otarć. Wysokiej jakości bryczesy nie posiadają przeszyć, które mogłyby być źródłem dyskomfortu. Doskonale sprawdzają się modele z nogawkami zakończonymi rzepem lub bardzo elastyczną końcówką ściśle przylegającą do nogi.

Bryczesy damskie z pełnym lejem

Zadaniem spodni jeździeckich jest zapewnienie pełnej stabilności w siodle. Właśnie dlatego bryczesy damskie posiadają leje, czyli wszyty w odpowiednich miejscach dodatkowy materiał, zazwyczaj skórzany lub silikonowy. Wyróżnić możemy leje krótkie (umieszczone w okolicy łydek i kolan) oraz leje pełne (w tym przypadku wzmocniona jest cała część stykająca się z siodłem). Leje nie tylko chronią przed otarciami, ale również   zwiększają przyczepność jeźdźca w siodle, a co za tym idzie – również bezpieczeństwo podczas jazdy. Znacznie lepiej niż bryczesy z lejem krótkim sprawdza się drugi wariant.

Jakość przede wszystkim

Dla każdej osoby wsiadającej na konia priorytetem powinno być zapewnienie sobie swobody oraz bezpieczeństwa. Aby mieć pewność, że redukujesz ryzyko wystąpienia kontuzji do minimum, warto zainwestować w wysokie jakości bryczesy  dobrej marki. Proponowane przez cenionych producentów modele celująco zdają egzamin nawet podczas deszczu, a dodatkowo doskonale się prezentują.