Dom i Wnętrze

Czy domki kanadyjskie są dobre?

Domki kanadyjskie to temat, który w ostatnich czasach poruszany jest przez wielu specjalistów budowlanych. Ludzie ciekawi są czy domy budowane techniką szkieletową są dobre jakościowo i czy są bezpieczne. Zalety takich domów wychwalane są wszem i wobec. Warto jednak zapoznać się również z ich wadami.

Domki kanadyjskie – wady

Tak, domki kanadyjskie są dobre, ale należy jednak zdawać sobie sprawę, że mają one również kilka dość istotnych wad, które warto przemyśleć zanim powie się “tak”. Do głównych wad należy bardzo dokładna staranność, której brak polskim ekipom budowlanym. Budowa musi przebiegać według ścisłych wymogów technologicznych. Jeżeli tak nie będzie, to dom będzie narażony na biologiczną korozję, a co za tym dalej idzie na uszkodzenie całej konstrukcji budowlanej. Dom docelowo wybudowany na lata będzie trzeba już w bardzo szybkim czasie remontować lub też budować od nowo. Zwraca się więc ogromna uwagę na to skąd będą pobierane materiały do wykonania całej budowli.

Minusy domów drewnianych

Aby powstały dobrej jakości domki kanadyjskie drewno musi być w odpowiedni sposób zaimpregnowane. Należy wybierać bezpieczne impregnaty, których obecność nie będzie szkodziła człowiekowi. Dodatkowo drewniane domy należą do łatwopalnych, dlatego należy zwrócić na to uwagę również wtedy, kiedy ma się dzieci. Dodatkowo stała obecność drewna może nasilać alergię u osób, które mają już jakieś problemy z odczynnikami alergicznymi ze środowiska. Należy również wziąć pod uwagę wyładowania atmosferyczne do których często dochodzi latem.