Dom i Wnętrze

Czy kokon bujak zmieni odbiór przestrzeni wypoczynkowej?

Kokon bujak to dzisiaj jeden z najchętniej kupowanych mebli ogrodowych. Fotel ten zwraca uwagę, przyciąga wzrok i sprawia, że zwykła przestrzeń balkonu, tarasu czy ogrodu zmienia się nie do poznania. Jak jest zbudowany? Czy taki mebel pozwoli nam odpoczywać skuteczniej?

Jak zbudowany jest kokon bujak?

Bujak to nic innego jak fotel wiszący kokon, w którym siedzisko umieszczone jest wewnątrz obszernego kokonu. Konstrukcja mebla zakłada, że kokon zawieszony jest nad ziemią – w ten sposób użytkownik może oderwać nogi od ziemi… i swobodnie bujać w obłokach! Kokon bujak posiada stabilną konstrukcję oparta na aluminium – metal ten jest malowany proszkowo, przez co zabezpieczono go przed działaniem wilgoci czy korozją. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa, która doskonale imituje naturalny rattan. Warto wspomnieć, że tworzywo to jest wysoce odporne na ścieranie, wnikanie kurzu, wilgoci. Atutem technorattanu jest fakt, że meble te dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Mebel na długi czas zachowuje doskonały kolor – technorattan nie jest podatny na działanie promieniowania UV.

Kokon bujak w ogrodzie, na tarasie i na balkonie

Mocną stroną kokonu bujaka jest fakt, że świetnie on sprawdzi się zarówno jako jeden z elementów wybranej kolekcji, jak i mebel samodzielny. Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że nadaje on estetyki otoczeniu i zachęca do spędzania większej ilości czasu bliżej natury. Aby kokon bujak zachował doskonały wygląd na jak najdłuższy czas, warto zainwestować w dedykowany pokrowiec ogrodowy, który ochroni mebel w czasie jesieni i zimy. Pokrowce tworzone są z wysokiej jakości tkanin poliestrowych – ich gęsty splot chroni meble przed osiadaniem kurzu. Pokrowce ogrodowe pozwalają na swobodną wymianę powietrza, przez co na powierzchni mebla nie kondensuje wilgoć.