Zdrowie i Uroda

Czy warto robić nici liftingujące na twarz?

Nici liftingujące, znane również jako nici rozpuszczalne, są stosowane podczas przeprowadzania zabiegu o działaniu odmładzającym. Cała procedura opiera się na wprowadzaniu pod skórę wspomnianych nici celem doprowadzenia do wzmożonej stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Z ich pomocą tworzy się tak zwane „rusztowanie”, które przyczynia się do poprawy napięcia skóry, a tym samym ogólnie lepszego, młodszego wyglądu. Co sprawia, że nici liftingujące stały się jednym z rekomendowanych zabiegów medycyny estetycznej na twarz? Co przemawia za tym, by zdecydować się na tę procedurę?

Zabieg dla osób między 35. a 65. rokiem życia

Zastosowanie nici liftingujących rekomenduje się osobom we wskazanym przedziale wiekowym. Wprowadzenie nici przyczynia się bowiem do zwiększenia elastyczności skóry, jak i jej lepszego napięcia. To z kolei powoduje redukcję mniejszych zmarszczek. Warto wspomnieć, że omawiany zabieg medycyny estetycznej umożliwia uzyskanie natychmiastowych efektów. Zaraz po jego przeprowadzeniu widoczne jest poprawienie rysów twarzy, podniesienie opadających brwi, czy zmniejszenie fałd skórnych tworzących tak zwane chomiczki na policzkach. Jak uważa lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, zabieg ten umożliwia polepszenie stanu skóry, poprawić jej gęstość, jędrność i elastyczność. Po zabiegu można powrócić do swojego codziennego funkcjonowania.

Kiedy można rozważyć wykonanie nici liftingujących?

W wyniku procesów starzenia się skóry może ona tracić na jędrności i elastyczności, jak i również opadać w okolicy czoła, podbródka, szyi, policzków, oczodołów. Nici rekomenduje się pacjentom, którzy chcą wyeliminować niektóre niedoskonałości nosa, czy powstawanie zmarszczek i fałdów skórnych w okolicy górnej wargi. To także procedura, którą przeprowadza się u osób z powiększającymi się workami pod oczami i opadającymi powiekami górnymi. Na zabieg decydują się ponadto kobiety i mężczyźni, którzy obserwują u siebie uwydatniający się podwójny podbródek, czy coraz mocniej zarysowujące się zmarszczki marionetki. Warto także wspomnieć, że jest to metoda, która umożliwia poprawę asymetrii twarzy, jeżeli z takową boryka się pacjent i odczuwa z tego powodu dyskomfort i zmniejszoną pewność siebie.

Nici rozpuszczalne dla rewitalizacji skóry twarzy

Prócz wspomnianego spowolnienia procesów starzenia i wizualnej poprawy rysów twarzy, nici liftingujące mogą również zastosować osoby pragnące zrewitalizować swoją skórę. Na czym ta biorewitalizacja polega? To przede wszystkim poprawa procesów regeneracyjnych, czy zwiększenie aktywności pod względem zachodzących w jej obrębie funkcji biologicznych. Mowa tutaj zatem również o regeneracji tkanek, także z pomocą fibroblastów, które pobudzone przyczyniają się do większej produkcji kolagenu i elastyny.

Alternatywa dla operacji plastycznych

Jeszcze jakiś czas temu uzyskanie wspomnianych efektów wizualnych wiązało się z koniecznością skorzystania z operacji plastycznych. Alternatywą dla skalpela są właśnie nici liftingujące. Czas rekonwalescencji po takim zabiegu jest znacznie krótszy. Jeśli zatem lekarz medycyny estetycznej uzna, iż z danym problemem można poradzić sobie właśnie z pomocą nici rozpuszczalnych i uzyskać oczekiwane rezultaty estetyczne oraz odmładzające, można rozważyć taką możliwość.

Czy decyzja o poddaniu się zabiegowi nici liftingujących to dobry pomysł?

Podjęcie decyzji o wykonaniu wspomnianego zabiegu jest dobrym pomysłem, jeżeli istnieją wskazania do jego przeprowadzenia. Będą to wyżej wymienione aspekty związane ze zmianami w jędrności, elastyczności skóry, jak i kwestie dotyczące asymetrii twarzy.

 

Należy jednak pamiętać, że wykonanie tego zabiegu musi zostać poprzedzone konsultacją medyczną. Na taką rozmowę możesz umówić się w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Dzięki niej lekarz będzie mógł ocenić stan i kondycję skóry, a także ustalić, w których miejscach powinno dojść do przeprowadzenia nici, by uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty.