Dom i Wnętrze

Dobre patio ogrodowe

Patio ogrodowe, czyli inaczej mówiąc altana, jest funkcjonalnym, zacienionym miejscem, gdzie można odpocząć. Gdzie ustawić takie patio? Na co powinno się zwracać uwagę decydując się na takie miejsce?

Patio ogrodowe dla każdego

Chyba można powiedzieć, że z takiej zadaszonej altany mogą skorzystać wszyscy. Nie tylko dorośli, ale nawet dzieci. Jeżeli na dworze będzie duży upał, a dzieci będą upierały się na zabawę na świeżym powietrzu, zawsze można im to umożliwić pod altaną. Czasem nachodzi nas ochota na to, aby zjeść śniadanie, czy też inny posiłek na świeżym powietrzu, ale przykładowo – deszcz uniemożliwia nam siedzenie na wolnej przestrzeni. Zawsze będzie można schować się pod dachem patio, ciesząc się przyjemnym klimatem i niesamowitym zapachem deszczu. Takie miejsce można również wykorzystać do tego, aby urządzić garden party. Jak więc widać, altana/patio odnajduje się w wielu sytuacjach.

Formalności przy budowie altany

Duża osób decyduje się na drewniane patio ogrodowe. Jest to trwałe i solidne rozwiązanie, które na pewno będzie w stanie wytrzymać przez długi czas. Pamiętajmy jednak o tym, że większe altany, które mają powyżej 35m2 wymagają pozwolenia na budowę. Czy warto zdecydować się na większe, drewniane patio? Nie, jeżeli mamy mały ogród. Taka konstrukcja ma już całkiem sporych rozmiarów gabaryty, więc i tak będzie ona wystarczająca. Jeżeli mamy do czynienia z tekstylnym namiotem, który będzie naszym patio, nie będziemy musieli załatwić żadnych, dodatkowych formalności.