Dom i Wnętrze

Eleganckie sztućce, które odmienią każdy posiłek

Jak zmienić każdy posiłek w wyjątkową ucztę? Okazuje się, że nie trzeba wiele – poza pysznymi i wartościowymi posiłkami warto zadbać o odpowiednią oprawę stołu: sztućce i dodatki. Pozwolą one na wykreowanie wspaniałej przestrzeni, wokół której spotka się cała rodzina.

Elegancja na naszych stołach

Szukając idealnych sztućców zazwyczaj kierujemy się estetyką i ceną. Producenci zaskakują nas pięknymi wzorami i kolekcjami dedykowanymi na różnorodne okazje. Sztućće Gerlach to nie tylko klasyczne zestawy składające się z noży, widelców czy łyżek, ale również komplety do ciast, łyżeczki do herbaty, kawy, piękne sztućce dla dzieci zdobione motywami zwierzęcymi. Nie bez znaczenia w przypadku tego producenta są też materiały – sztućce tworzone są z wysokiej klasy stali nierdzewnej, odpowiednio zabezpieczonej przed odkształceniem, działaniem wilgoci. Sztućce takie bez obaw możemy myć w zmywarkach automatycznych bez obaw o uszkodzenia czy zarysowania. Sztućce oferowane przez producenta zaskoczą nas także świetnym wyważeniem – to istotne podczas jedzenia, aby widelec czy nóż dobrze leżały w dłoni. Uwagę przykują ciekawe zdobienia, często inspirowane konkretnymi trendami w sztuce.

Jak zmienić nasz stół, by zachwycał?

Poza pięknymi i trwałymi sztućcami warto zadbać też o inne elementy oprawy stołu. Pierwszym krokiem może być ciekawy obrus czy bieżnik, najlepiej nawiązujący do pory roku czy zbliżających się Świąt. Warto także postawić na świeże kwiaty w wazonie czy inne elementy naturalne – mogą być to gałązki pączkujących drzew czy krzewów. Wspaniale prezentować się będą także okolicznościowe stroiki wykonane z sezonowych roślin. Elementy ozdobne znajdziemy w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych czy też na giełdach kwiatowych. Wieczorami możemy zapalić świece, aby nadać posiłkowi wyjątkowego klimatu.