Dom i Wnętrze

Funkcjonalne meble outdoorowe – narożnik tarasowy

Nowoczesne meble ogrodowe zaskoczą nas w wielu kwestiach – produkty takie jak narożnik tarasowy pozwolą nam na komfortowy wypoczynek i stworzenie estetycznej przestrzeni do relaksu blisko domu. Czym kierować się wybierając meble na taras? Jakie rozwiązania są dzisiaj rekomendowane przez topowych producentów?

Narożnik tarasowy z trwałych materiałów

Chcąc zaaranżować własny taras w sposób nietuzinkowy i wygodny często szukamy mebli przez długie tygodnie, zarówno w sklepach producentów, jak i w sieci. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny produkt musimy być świadomi, że meble tarasowe czy ogrodowe narażone będą na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoci, promieniowania UV.

Decydując się na narożnik tarasowy warto wybrać model technorattanowy – kolekcje technorattanowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskich konsumentów. Technorattan to materiał o wysokiej odporności na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć. Warto również wiedzieć, że meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo, które nie odkształcają się, nie są podatne na działanie wilgoci czy pojawianie się rdzy. Narożnik tarasowy z technorattanu to idealne rozwiązanie, kiedy szukamy mebla funkcjonalnego, wygodnego. Narożnik tarasowy możemy uzupełnić o wygodne poduszki, pledy czy koce.

Jak dbać o narożnik tarasowy?

Chcąc, aby nasz narożnik tarasowy cieszył oczy jak najdłużej warto zastanowić się nad tym, jak skutecznie go chronić. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zakupienie pokrowca ogrodowego. Pokrowce tworzone są z materiałów poliestrowych o gęstym splocie, które nie przepuszczają brudu, pozwalają na cyrkulację powietrza. Pokrowce posiadają niewielki ściągacz, który pozwala na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.