Ciekawe

Funkcjonalne spodnie na konia – komfortowe bryczesy

Jak ubrać się na pierwsze lekcje nauki jazdy konnej? Pytanie to pojawia się na licznych forach internetowych. Na szczęście szeroki wybór odzieży jeździeckiej pozwoli na dopasowanie odpowiedniego stroju do potrzeb. Elementem, w który warto zainwestować, są spodnie na konia. Wygodne bryczesy poprawią komfort jazdy i podniosą poziom bezpieczeństwa. Jak to możliwe?

Spodnie na konia odpowiednie na padoku i w terenie

Odpowiedni strój jeździecki to nie tylko kwestia wygody, ale również większego bezpieczeństwa. Spodnie na konia pozwalają na zabezpieczenie skóry przed potencjalnymi obtarciami czy urazami w razie wypadku. Jakie spodnie na konia wybrać?

Nowoczesne bryczesy tworzone są w sposób przemyślany – przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kroje i materiały. Tkaniny wykorzystywane do produkcji spodni na konia to materiały naturalne z dodatkiem włókien syntetycznych. Włókna bawełniane pozwalają na swobodną wymianę powietrza i wentylację skóry jeźdźca – to szczególnie ważne w czasie upalnego lata. Włókna syntetyczne wzmacniają strukturę tkaniny, sprawiają, że staje się ona bardziej odporna na ścieranie czy uszkodzenia. Dodatkowo włókna poprawiają elastyczność spodni, dzięki czemu jeździec może cieszyć się większym komfortem i swobodą podczas jazdy. Spodnie na konia uzupełniane są o leje – to specjalne wstawki materiałów lub silikonu, które pozwalają na stabilniejsze utrzymywanie się w siodle podczas jazdy.

Spodnie na konia dla dorosłych, dzieci i młodzieży

Olbrzymim ułatwieniem w kwestii kupna spodni na konia jest fakt, że dostępne modele dedykowane są zarówno dla dorosłych, dla nastolatków jak i dla dzieci. Konkretne modele są uzupełniane o szlufki, aby lepiej dopasować spodnie przy pomocy paska. Atutem są również niewielkie kieszonki.