Technologia

Hosting stron – podstawowe informacje

Pragniesz zwiększyć zasięg działania swojej firmy? A możesz chcesz stworzyć ciekawe portfolio swoich prac? Prowadzenie swojej działalności na nowoczesnym rynku nierozerwalnie wiąże się z promocją w Internecie. Profesjonalna witryna, profile w social media i reklamy są ważnym wsparciem każdego biznesu, niezależnie od branży i wielkości firmy. Tworząc stronę internetową, będziesz musiał podjąć kilka ważnych decyzji, które będą rzutowały na jej funkcjonalność, atrakcyjność i skuteczność. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego hostingu. Co kryje się pod tym pojęciem? Jak wybrać najlepszy hosting? Sprawdź!

Krótka definicja

Każda witryna internetowa działa nieprzerwalnie w dzień i w nocy. Jest to możliwe dzięki podpięciu jej do serwera, czyli zaawansowanego programu komputerowego udostępniającego swoje zasoby innym programom/komputerom. Hosting stron www jest usługą wykupienia na serwerze miejsca, w którym możemy gromadzić wszelkie dane niezbędne do tego, aby nasza strona funkcjonowała bez zarzutu. Firmy hostingowe oferują zazwyczaj roczne umowy, dlatego należy dokładnie prześledzić wszystkie warunki oferty. Wybór niewłaściwego hostingu będzie rzutował na działanie całej strony internetowej. Wyskakujące błędy, zbyt duża ilość reklam, wolno wczytujące się zdjęcia czy inne materiały będą negatywnie wpływać na komfort użytkowania strony, co z pewnością przełoży się na spadek liczby odwiedzających.

Na co należy zwrócić uwagę?

Zanim zwiążesz się roczną umową z firmą hostingową, dokładnie sprawdź, jakie oferuje ona warunki. Do najważniejszych parametrów wpływających na działanie każdej strony zaliczyć możemy uptime (czas bezawaryjnego działania serwera, czyli gwarantowana dostępność usługi), stan techniczny serwera, transfer, limit powierzchni dyskowej, częstotliwość wykonywania kopii zapasowych, szybkość łącza.