Ciekawe

Jak wybrać wannę do łazienki?

Wybór wanny do łazienki wpływa na jej wygląd i często ma kluczowe znaczenie dla całej aranżacji. Najczęściej wybieramy klasyczne wanny prostokątne. Warto jednak zastanowić się nad innymi propozycjami producentów, które mogą ożywić łazienkę i sprawić, że będzie pomieszczeniem jedynym w swoim rodzaju. Na co zwrócić uwagę wybierając wannę do łazienki?

Wanna narożna – nie tylko do małych przestrzeni

Największą zaletą wanien narożnych są ich niewielkie rozmiary. Dzięki temu wanny narożne najczęściej wykorzystywane są w małych łazienkach, gdzie propozycje są dosyć ograniczone. Wanna narożna mimo iż sprawia wrażenie dużo mniejszej od klasycznej wanny prostokątnej, jest duża i komfortowa. Dzięki nietypowemu kształtowi można ją dopasować do przestrzeni, które stawiają przed projektantem duże wyzwania.

Nie znaczy to jednak, że wanna narożna nie sprawdzi się w większej łazience. Wanny narożne najczęściej mają kształt symetrycznego trójkąta. Mogą być wykonane na lewą bądź prawą stronę. Wstawione w rogu pomieszczenia sprawiają, że zyskuje ono nie tylko kilka dodatkowych centymetrów, ale również eleganckie, gustowne wykończenie.

Narożna wanna sprawia, że łazienka wydaje się dużo ciekawsza, a jej wygląd zyskuje charakterystyczny rys.

Wanna owalna – ozdoba pokoju kąpielowego

Wanny asymetryczne owalne to kolejny rodzaj wanien, które wyglądają bardzo ciekawie i są wyjątkowo charakterystyczne.

Wanny owalne świetnie sprawdzają się w łazienkach, które są większych rozmiarów, a wanna zostaje umieszczona w oddaleniu od ścian. Dzięki takiej lokalizacji wanny staje się ona najważniejszym elementem wystroju łazienki.

Wanny asymetryczne owalne wyglądają bardzo elegancko w wersji retro. Białe na chromowanych nogach są najbardziej charakterystycznym elementem łazienki. W takiej odsłonie warto również zwrócić uwagę na wanny z czarnym wykończeniem, które idealnie wpisują się do łazienek w wersji glamour.

Wybierając wanny asymetryczne owalne należy zwrócić uwagę, że potrzebują one bardzo dużo miejsca. Świetnie komponują się w łazienkach, w których stanowią centralny punkt i są jego największą ozdobą.

Wanny asymetryczne to rozwiązanie, które sprawdzi się w niewielkich łazienkach, gdzie trzeba walczyć o każdy, nawet najmniejszy kawałek przestrzeni, jak i w łazience, która jest duża i przestronna. Warto podjąć wyzwanie i zrezygnować z klasycznej, prostokątnej wanny, by zyskać ciekawą i gustowną łazienkę, która stanie się pomieszczeniem niebanalnym i gustownym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.