Dom i Wnętrze

Jak wykreować wyjątkowy taras wypoczynkowy blisko domu?

 

Nie trzeba wiele, aby przydomowy taras zmienił się w idealne miejsce wypoczynkowe. Dzięki odpowiednim meblom stworzymy strefę, z której korzystać będą nasi bliscy i która stanie się ulubionym miejscem letnich spotkań. Szukając odpowiedniego kompletu mebli postaw na kolekcje technorattanowe!

Jak tworzone są meble technorattanowe?

Olbrzymia popularność mebli technorattanowych jest faktem – sprawdzają się one zarówno w ogrodach, na tarasach, na balkonach, ale też w przestrzeniach takich jak restauracje, hotele. Meble technorattanowe odznacza elegancja i dopasowanie do trendów, ale również wysoka jakość. Meble te tworzone są z tworzyw zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy wilgocią. Lekkość konstrukcji zapewniają stelaże z aluminium – tworzywo to zabezpieczone jest przed odkształcaniem oraz przed korozją. Okrycie mebli tworzy plecionka technorattanowa, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Tworzywo to nawet po wielu latach użytkowania nie traci swojego koloru, nie płowieje. By zachować doskonałe parametry mebli technorattanowych warto w okresie jesieni i zimy stosować pokrowce ogrodowe, które chronią strukturę mebla przed osiadaniem kurzu czy wilgocią.

Wyjątkowe meble wypoczynkowe

Wśród licznych propozycji na komplety wypoczynkowe blisko domu wyróżnia się z pewnością fotel w kształcie kokonu – znaleźć go można w sklepie Oltre.pl. Fotele takie przyciągają wzrok, poprawiają estetykę otoczenia. Siedzisko w fotelu takim umieszczone jest w głębokim kokonie zawieszonym nad ziemią. Kokon skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi czy silniejszymi podmuchami wiatru. Kokon pozwoli oderwać nogi od ziemi, swobodnie bujać w obłokach i odpocząć blisko natury. Innym ciekawym rozwiązaniem na przydomowy taras czy do ogrodu są leżanki ogrodowe. Leżanki uzupełniono o regulowane zagłówki, dzięki czemu możliwe stanie się wygodne czytanie, opalanie się czy drzemanie.