Motoryzacja

Lakierowanie zderzaka – co warto wiedzieć?

Kolizje czy drobne stłuczki na parkingach najczęściej odbijają się na kondycji zderzaków – najbardziej wysuniętych w przód i w tył elementów samochodów. Ich zadaniem jest przede wszystkim łagodzenie skutków zderzenia z innym samochodem, pieszym lub przeszkodą. „Pamiątką” po niegroźnych zdarzeniach drogowych często są rysy i zadrapania właśnie na tej części. Wbrew pozorom, ich usunięcie nie jest skomplikowane ani bardzo kosztowne, jednak wymaga interwencji fachowca. Ile kosztuje lakierowanie zderzaka? Sprawdź!

Lakierowanie zderzaka – koszty

Ile kosztuje lakierowanie zderzaka? Kwota widniejąca na rachunku wystawionym przez mechanika uzależniona jest przede wszystkim od wielkości i głębokości szkody, a również miejsca, w którym znajduje się zakład i jego renomy. Standardowo za usunięcie zadrapań na zderzaku zapłacimy 300-600 zł. Co ciekawe, najbardziej czasochłonne dla lakiernika nie jest samo zamaskowanie uszkodzeń na lakierze, ale zdemontowanie, a potem poprawne założenie części. W niektórych modelach samochodów, zwłaszcza tych nowych, proces ten jest czasochłonny i skomplikowany oraz wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Przez takie działanie producenci chcą nakłonić klientów, aby korzystali z usług autoryzowanych serwisów specjalizujących się w naprawach konkretnych modeli.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Stłuczka nie musi oznaczać dodatkowych kosztów. Kierowcy pragnący czuć się pewnie niezależnie od okoliczności często decydują się na rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia OC o AC – polisę chroniącą przed kradzieżą, zniszczeniem i uszkodzeniem na skutek zdarzeń losowych, sił natury czy aktów wandalizmu.  Dzięki dodatkowej polisie będziesz mógł liczyć na środki finansowe na pokrycie szkody, która powstała z Twojej winy.