Dom i Wnętrze

Materac 80×200 dla zdrowego snu

Materac 80×200 dedykowany jest na pojedyncze łóżko dla osoby dorosłej lub dla dziecka. Jest to produkt o niestandardowych wymiarach, rzadko spotykany w sklepach. Są jednak osoby decydujące się na jego obecność w sypialni. Jak dobrze wybrać taki materac?

Materac 80×200 i porady od fizjoterapeutów

Biorąc pod uwagę materac 80×200 i swoje schorzenia kręgosłupa warto posłuchać rady fizjoterapeutów, którzy doskonale wiedzą, że źle dobrany materac może być przyczyną złego samopoczucia, bólów pleców, które nie zawsze zostanie zlikwidowane przez tabletki przeciwbólowe. Materac nie może być za twardy, ponieważ może nastąpić zbyt mocne napięcie lub naprężenie tkanek (mięśni, elementów dyskowych kręgosłupa, struktur łącznotkankowych). Każda powierzchnia do spania musi zapewnić odpowiednie podparcie przede wszystkim dla odcinka lędźwiowego, aby móc również zapewnić swobodny przepływ krwi.

Trwałość i jakość materaca

Nie zapominajmy o tym, że nie wystarczy tylko kupić materac 80×200 i położyć go na łóżko. Należy zapewnić również jego odpowiednia konserwację. Materac należy umieścić na stelażach na listwach giętych z odpowiednim rozstawem listew. Dzięki czemu zapewnimy mu odpowiednie podłoże oraz będzie mogło dochodzić do cyrkulacji powietrza. Takie działanie korzystnie wpływa na jakość, elastyczność oraz żywotność materaca. Producenci zalecają, aby samych materacy nie kłaść na stelażach siatkowo-sprężynowych, z desek, ponieważ może dojść do ich zniekształcenia i zbyt szybkiego pogorszenia jakości.