Ciekawe

Miasta, które warto zobaczyć!

Wakacje to idealny czas na odpoczynek – warto skorzystać nie tylko ze wspaniałej pogody i aury, ale też dłuższego dnia. Podróżowanie po Polsce własnym samochodem to również sposób na to, aby wakacje spędzić nietuzinkowo: pakując do bagażnika namiot dajemy sobie wiele możliwości związanych z nocowaniem. Jakie miejsce odwiedzić?

Kraków – Małopolska pełna skarbów

Szukając połączenia aktywnego wypoczynku oraz możliwości zwiedzania warto zdecydować o podróży do Małopolski. To wyjątkowe województwo zaoferuje nam wiele ciekawych atrakcji, poczynając od możliwości zwiedzania Krakowa i jego zabytków, poprzez aktywny wypoczynek w górach (Pieniny, Tatry, Beskid Wyspowy), aż po możliwość korzystania z olbrzymiej ilości ścieżek rowerowych. Szczególnie aktywny wypoczynek w Małopolsce ma wiele odmian: osoby aktywne mogą korzystać z licznych szlaków pieszych w górach i odwiedzać schroniska górskie, ale też wsiąść na dwa kółka i skorzystać z jednej z najlepiej przygotowanych ścieżek rowerowych na Velo Małopolska.

Lubuskie – poznaj zachodnią ścianę Polski

Miejscem z pewnością ciekawym i nieodkrytym jest zachodnia ściana naszego kraju. Decydując się na pobyt w tych okolicach warto skorzystać z pomocy doświadczonych touroperatorów – mówią pracownicy firmy lubuskielove.pl. Lubuskie to prawdziwa perełka dla osób aktywnych: możemy tu zwiedzać okolicę zarówno na rowerach, jak i na kajakach! Spływy Nysą Łużycką czy Paklicą z pewnością będą świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych – spływy kajakowe to atrakcja, z której korzystać mogą osoby właściwie w każdym wieku! Szukając spokoju i wypoczynku po aktywnym dniu na kajaki warto wybrać się do Zielonej Góry, gdzie przywita nas wspaniałe stare miasto, palmiarnia oraz możliwość poznania historii winiarni tego regionu.