Import odzieży używanej to dzisiaj dziedzina, o której krąży wiele naprawdę niepotrzebnych i nieprawdziwych mitów. Jak one dokładniej się przedstawiają? Czym dokładnie w zasadzie jest taki import? Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze mity oraz ich wyjaśnienie.
1) import odzieży używanej ma tylko jeden charakter
Często zasadniczo wydaje nam się, że istnieje tylko jeden rodzaj importu odzieży używanej. Mamy wyobrażenie, że wszystko przyjeżdża w ogromnych workach, do których wyrzucone są na chybił trafił różne ubrania.
Warto podkreślić, że zasadniczo to w ten sposób wygląda tylko jeden rodzaj importu i to w zasadzie też nie do końca. Generalnie do worków tak po prostu pakowana jest odzież nieposortowana, którą najczęściej kupuje się na kilogramy. Inaczej zaś prezentuje się odzież posortowana, która teoretycznie też przyjeżdża w workach, ale nazywanych i określonych, co i jakiej jakości znajduje się w środku. Często osobno zaś przyjeżdżają różnego rodzaju pojedyncze ubrania lepszego gatunku.
2) import odzieży używanej jest zupełnie nieopłacalny
Dzisiaj już zdecydowanie jest to opłacalna sprawa tak samo jak prowadzenie sklepu z używaną odzieżą. Generalnie przyczyn jest kilka. Zasadniczo bardzo wzrosła popularność takich sklepów z uwagi na fakt, że normalna, nowa odzież często jest bardzo droga już. Co więcej, za wysoką cenę nie otrzymujemy wysokiej jakości.
Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że import odzieży używanej jest także opłacalny z uwagi na rosnący ruch zero waste. A także na to, że kupując w ten sposób można znaleźć naprawdę bardzo ciekawe rzeczy.
3) odzież używana importowana jest zawsze używana
Mitem jest także stanowczo to, że odzież używana… No właśnie zawsze jest używana. Brzmi to trochę jak masło maślane, niemniej jednak chodzi tu o to, że pośród rzeczy teoretycznie uznanych jako używane pojawiają się także bardzo często różne ubrania z metką, w zasadzie zupełnie nowe.
Co więcej, odzież używana dzisiaj to nie tylko stare rzeczy. Dzisiaj bowiem pośród odzieży używanej można także znaleźć naprawdę prawdziwe perełki w postaci chociażby ubrań od projektantów czy w zasadzie jeszcze prawie nie noszonych rzeczy pochodzących od renomowanych i uznanych marek oraz producentów!
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora