Ciekawe

Nowoczesne formy podnoszenia kwalifikacji

Współczesny rynek pracy to rynek pracownika – mówią osoby związane z HR, ale też sami pracodawcy. Ciągle niedostateczna ilość konkretnych specjalistów sprawia, że firmy zatrudniają osoby bez doświadczenia, decydując się na ich wyszkolenie, ale również na zatrudnienie specjalistów zza granicy, zapewniając im odpowiednie warunki bytowe w naszym kraju. Zmiana miejsca pracy często ciągnie za sobą konieczność podniesienia kwalifikacji. Jak radzić sobie z tym zagadnieniem?

Kursy i szkolenia dawniej i dzisiaj

Jeszcze nieco ponad dekadę temu najpopularniejszą formą doszkalania było korzystanie z kursów i szkoleń oferowanych przez zewnętrzne firmy. Pracownicy dużych firm o międzynarodowym charakterze mogli i dalej mogą liczyć na szkolenia wewnętrzne, organizowane przez swoich pracodawców – takie szkolenia nie są płatne, traktowane są jako inwestowanie w pracowników. Dzisiaj możliwości są znacznie większe – wiele osób decyduje się na szkolenia prowadzone przez platformy e-learningowe. Takie szkolenia i kursy dostępne są z wysokości naszego komputera – oznacza to, że nie musimy wychodzić z domu, tracić czasu na dojazdy.

Szkolenia online oferowane są zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z konkretnym oprogramowaniem, jak również tym, którzy posiadają już konkretną wiedzę. Szkolenia pogrupowane są ze względu na poziom zaawansowania, więc każdy szybko znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb. Znacznym ułatwieniem jest to, że szkolenia prowadzone są w języku polskim, przez co bez problemów zrozumiemy dane zagadnienie.

Kursy Autocad dla początkujących i zaawansowanych

Autocad kurs jest jednym z najchętniej wykorzystywanych – program Autocad to produkt wykorzystywany przez szerokie grono specjalistów: elektroników, architektów, konstruktorów, mechaników. Struktura programu jest złożona, a dla konkretnych branż uzupełniona jest o nakładki, które pozwalają na dopasowanie jej do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Kursy Autocad pozwolą na znaczne poszerzenie wiedzy i podniesienie swojej wartości na rynku pracy.