Dom i Wnętrze

Nowoczesny parasol ogrodowy w przestrzeni wypoczynkowej

Parasol ogrodowy to zdecydowanie jeden z niezbędnych elementów podczas letniego wypoczynku na tarasie czy w ogrodzie – pozwoli on na odpoczynek w cieniu, nawet podczas silnego słońca. Piękne parasole ogrodowe są obecne w ofercie topowych producentów. Czy parasol ogrodowy pozwoli nam jeszcze bardziej korzystać z pięknej pogody? Zdecydowanie tak!

Parasol ogrodowy – wybierz model dopasowany do swoich potrzeb

Odpoczynek na świeżym powietrzu to idealny sposób na relaks: mamy możliwość dotlenienia organizmu, złapania nieco słońca. Warto jednak wiedzieć, że długotrwałe przesiadywanie na słońcu może prowadzić do poparzeń słonecznych. Parasol ogrodowy pozwoli nam zminimalizować to ryzyko i cieszyć się wspaniałą pogodą bez ograniczeń. Nowoczesne parasole ogrodowe zachwycą nas nie tylko pięknym wyglądem, ale także wysoką funkcjonalnością: producenci dokładają wszelkich starań, aby produkt ten spełniał nasze oczekiwania.

Jak zaprojektowany jest parasol ogrodowy?

Funkcjonalny parasol ogrodowy posiada stelaż wykonany z aluminium malowanego proszkowo, który ustawiony jest na ruchomej stopie – to rozwiązanie pozwala na rotowanie parasola wokół jego osi. Czasza tworzona jest z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu, co przekłada się na wysoką odporność na wnikanie kurzu, promieniowanie słoneczne i ochronę przed wilgocią. Obszerne czasze w zależności od modelu mogą mieć bok długości nawet 4 metrów! Tak obszerna czasza pozwoli na zacienienie wybranego obszaru i odpoczynek w najlepszych warunkach.

Parasol ogrodowy posiada wiele punktów regulacji – dzięki temu możliwe jest dokładne dopasowanie kąta padania cienia. Całość umieszcza się na podstawie, która może być dedykowana do wkopania w ziemię lub też odpowiednia do ustawienia na tarasie.