Motoryzacja

Oleje do samochodu od najlepszych producentów. Zamów online z dostawą do domu, paczkomatu lub warsztatu na DbamToMam.pl

Z czasem płyny eksploatacyjne w samochodzie tracą swoje właściwości. Dlatego producent samochodów zaleca ich wymianę w określonym czasie. Oleje silnikowe powinno zmieniać się co 15 tys. km lub raz w roku. W przypadku oleju w skrzyni biegów takiej konieczności być nie musi, ale warto to zrobić po 60 lub 120 tys. km. Wielu kierowców zdaje sobie z tego sprawę. Tak, jak dbamy o nasz samochód, tak on odpłaci się nam bezawaryjną pracą, nie ponosząc tym samym znaczących kosztów jego utrzymania. Sklep motoryzacyjny DbamToMam, to bogaty wybór olejów do silnika i skrzyni biegów. Zapoznaj się z pełną ofertą.

Łagodne zimy? Wybierz olej silnikowy 10w40

Oleje silnikowe z oznaczeniem 10w40 nie mają takich właściwości, jak te z nazewnictwem 0w40 lub 5w40, jednak bez problemu wystarczą one w warunkach, gdzie nie panuje mroźna zima. Przeznaczone są one do samochodów używanych w klimacie umiarkowanym, dlatego bez problemu sprawdzą się w Polsce. Do ich zalet należy zaliczyć stosunkowo niską cenę, gdyż możemy je kupić już w okolicach 100 zł – oczywiście zależy od marki. Równie skutecznie redukuje tarcia w silniku, chroni go przed zanieczyszczeniami oraz wydłuża żywotność jednostki napędowej. Na https://dbamtomam.pl/137-10w40 znajdziesz ich pełną listę. 

A co z olejem w skrzyni biegów? 

Wielu producentów nie zaleca wymiany oleju w skrzyni biegów. Jednak i ona może ulec z czasem awarii, biegi mogą mieć opór przy zmienianiu lub wydawać charakterystyczne “skrzypienie”. Może to być efekt braku oleju w skrzyni biegów. Oleje przekładniowe do skrzyni biegów chłodzą i czyszczą łożyska, koła zębate i pozostałe elementy. Zapewniają jej płynne funkcjonowanie na wiele lat. Wybierając odpowiedni olej, powinniśmy zwrócić uwagę na zalecenia producenta samochodu, które określają, jaki płyn należy wybrać, aby był on zgodny z elementami skrzyni biegów. W sklepie Dbam To Mam polecamy znane marki, takie jak: Millers, Qualitium, Mopar oraz Ipone. Atrakcyjne ceny czekają na Ciebie!