Motoryzacja

Oznakowanie drogowe stałe i tymczasowe

By możliwe było bezpieczne i komfortowe poruszanie się po drogach, konieczne jest stosowanie oznakowania drogowego. Oznakowanie drogowe to wszelkie tablice informacyjne, ale też znaki drogowe (poziome i pionowe), zapory drogowe czy słupki ostrzegawcze. Kiedy wykorzystywane jest tymczasowe oznakowanie drogowe?

Gdzie i kiedy stosowane jest oznakowanie jezdni?

Tymczasowe oznakowanie jezdni wykorzystywane jest przede wszystkim podczas wszelkich prac remontowych.Oznakowanie drogowe to znaki ostrzegawcze, ustawiane na kilkaset metrów przed faktycznym remontem, jak również znaki poziome, które mogą wyznaczać tymczasowy tor jazdy na czas remontu. Oznakowaniem nazywamy również lampy błyskowe, które po zmroku pozwalają na lepsze utrzymanie tymczasowego toru jazdy. Oznakowanie jezdni tego typu jest konieczne, aby zapewnić płynność ruchu, bezpieczeństwo kierowców, ale też komfort pracy osób zatrudnionych podczas remontu drogi.

Oznakowanie drogowe to nie tylko znaki – to również pachołki i słupki, dzięki którym możliwe jest dokładne oznaczenie przestrzeni wyłączonej z ruchu. Ma to miejsce nie tylko na klasycznych, asfaltowych drogach, ale również na parkingach czy strefach osiedlowych.

Oznakowanie drogowe na podstawach drogowych

Aby możliwe było zastosowanie oznakowania drogowego w dowolnym miejscu, konieczne okażą się podstawy drogowe. Podstawy drogowe są elementem, bez którego trudno zaplanować remonty dróg. Dzięki nim możliwe jest osadzenie znaku w dowolnym miejscu: na środku drogi, na poboczu, na nieutwardzonym gruncie. Podstawy drogowe oferuje m.in. marka Nicrobase. Podstawy tworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu. To dobre rozwiązanie, które pozwala na ponowne użycie problematycznych tworzyw (np. plastiku). Dzięki powtórnemu wykorzystaniu tworzyw możliwa jest lepsza ochrona środowiska.

Zalety podstaw drogowych

Podstawy Nicrobase dostępne są w dwóch wariantach (20 i 30 kg), posiadają one uniwersalne otwory mocujące. Oznacza to, że można na nich osadzić dowolne znaki drogowe, tablice informacyjne. Modułowa konstrukcja podstaw drogowych sprawia, że mogą być one łączone ze sobą, tworząc stabilną podstawę pod duże tablice czy ogrodzenie. Warto również wspomnieć, że podstawy drogowe tworzone są w sposób niezwykle solidny. Podstawy zabezpieczone są zarówno przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jak i przed przypadkowym najechaniem samochodu.