Zdrowie i Uroda

Przegląd damskiej bielizny nocnej – wybieramy najlepszą piżamę

Dobry sen ma znaczący wpływ na jakość naszego życia, a na dobry sen wpływ ma nie tylko wygodny materac czy odpowiednia temperatura powietrza w sypialni, ale przede wszystkim rodzaj piżamy. W sklepach dostępnych jest wiele modeli damskiej bielizny nocnej oraz cała gama materiałów z jakich zostały wykonane. Wybieramy najlepsze piżamy damskie.

Koszula nocna na guziki

Tradycyjne piżamy damskie to przede wszystkim koszule nocne, uwielbiane przez duże grono kobiet. Współczesne modele wykonywane są w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu każda z nas z pewnością wybierze model dopasowany do własnych potrzeb. Koszule nocne na guzki projektowane są tak, aby zapewnić maksymalną swobodę ruchów podczas snu. Wybierając model na guziki warto zwrócić uwagę, aby nie były one zbyt duże, ponieważ podczas spania na brzuchu mogą powodować uczucie dyskomfortu.

Wybór najlepszego materiału

Wybór piżamy damskiej w dużej mierze uzależniony będzie od pory roku, w jakiej będzie ona wykorzystywana. W sezonie jesienno-zimowym najlepiej sprawdzą się piżamy wykonane z flaneli bawełnianej oraz z wełny. Zapewniają one bowiem dodatkowe ciepło, bardzo ważne w długie, zimowe wieczory i noce. W sezonie letnim warto postawić na lekkie i przepuszczalne materiały takie jak wiskoza czy jedwab. W okresie przejściowym z powodzeniem sprawdzą się piżamy bawełniane. Warto jednak pamiętać, aby zrezygnować ze sztucznych materiałów oraz z tkanin z dodatkiem poliestrów. Noc jest czasem regeneracji całego organizmu, w tym także skóry. Istotne jest zatem zapewnienie dopływu oraz wymiany powietrza, co jest niemożliwe w piżamach wykonanych z syntetycznych materiałów.

Bielizna na specjalne okazje

Piżamy damskie na specjalne okazje to wybór dla kobiet, które chcą poczuć się wyjątkowo. Wykonywane są zazwyczaj z koronki oraz jedwabiu. Wygodna ich użytkowania uzależniona jest od kroju piżamy oraz materiału, z jakie zostanie wykonana. Zazwyczaj jednak piżamy tego typu posiadają duże wycięcia oraz dopasowany do ciała krój, przez co nie każda kobieta będzie czuła się w nich komfortowo. Warto jednak od czasu do czasu dać namówić się na tego typu piżamę, ponieważ pozwala ona poczuć się zmysłowo podczas romantycznych wieczorów.

Zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia w trakcie dnia. Wybór piżamy powinien być zatem przemyślany, ponieważ zbyt ciasne i nieprzepuszczalne modele mogą wpłynąć negatywnie na komfort podczas snu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżamy damskie https://ekskluzywna.pl/pizamy-damskie.