Dom i Wnętrze

Remontujemy kuchnię – jakie meble wybrać?

Zmiana aranżacji kuchni to zazwyczaj spory wydatek, ale też szansa na nadanie tej przestrzeni nowego, lepszego charakteru. Dzisiaj liczne sklepy meblowe i sami producenci proponują nam niezliczone kolekcje mebli kuchennych, które zaskoczą nas nie tylko designem i funkcjonalnością, ale przede wszystkim świetnymi parametrami technicznymi. Które z nich wybrać?

Przyjrzy się swojej kuchni

Decydując się na pełen remont kuchni wraz z wymianą mebli przede wszystkim zastanówmy się, jakie elementy były dla nas irytujące do tej pory. Czy jakieś rozwiązania się nie sprawdziły? Przy okazji remontu możemy inaczej zaaranżować meble i ustawienie naszych sprzętów AGD, dzięki czemu samo korzystanie z kuchni stanie się znacznie przyjemniejsze. Warto również zwrócić uwagę na wszelkie wnęki, skosy czy problematyczne miejsca – dzisiaj sprawiony stolarz podpowie nam, jak obrócić je w atut – mówią specjaliści marki rega-meble.pl, która zajmuje się tworzeniem wysokiej jakości mebli kuchennych w Bielsku-Białej i okolicach.

Wybierz swój styl!

Kolejnym krokiem jest wybranie, w jakim stylu ma być wykonana nasza kuchnia. Dekoratorzy i projektanci wprost bombardują nas propozycjami na ciekawe wnętrza, warto jednak zastanowić się, co faktycznie jest nam potrzebne i określić nasze oczekiwania.

Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się gładkie i lśniące meble w kolorze czerni lub bieli. W obu opcjach ważną rolę grają dodatki takie jak blaty robocze czy sam sprzęt AGD. Zdecydowana większość klientów decydująca się na nowoczesne meble i gładkie bryły rezygnuje z klasycznych uchwytów i wybiera system „push&click”.

Wiele osób pragnie zmienić swoją kuchnię w industrialną przestrzeń – w tym wypadku sprawdzą się meble w stonowanych kolorach szarości, grafitu czy czerni, a do tego stylizowane dodatki, takie jak lampy inspirowane stylem przemysłowym czy stylizowane krany.