Ciekawe

Różne formy ubezpieczenia dla kierowców

Komfort jazdy samochodem to nie tylko wynik doskonałego wyposażenia auta – musimy pamiętać, że aby podróżować wygodnie musimy zadbać przede wszystkim o odpowiednie ubezpieczenie samochodu. Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj topowi ubezpieczyciele?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Absolutną podstawą w przypadku posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczenie OC czyli odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe i pozwala na pokrycie kosztów szkód wyrządzonych przez właściciela pojazdu. Ubezpieczenie OC pozwala na pokrycie naprawy uszkodzenia samochodu czy opłacenie leczenia uczestnika kolizji – mówią specjaliści z marki beesafe.pl. Co ciekawe, ubezpieczenie OC mogą również wykupić rowerzyści – dzięki tej opcji możliwe jest opłacenie szkód wyrządzonych podczas treningów kolarskich (np. uszkodzenie odzieży pieszego czy uszkodzenie lakieru samochodu).

Dodatkowe ubezpieczenia dla kierowców

Kierowcy mogą odpłatnie rozszerzyć poziom zabezpieczenia dla siebie i swojego samochodu np. poprzez wykupienie ubezpieczenia AC. Autocasco chroni bezpośrednio nasz samochód i pozwala na pokrycie kosztów napraw takich jak lakierowanie czy blacharstwo. Ubezpieczenie AC to także duże ułatwienie przy kradzieży samochodu – w przypadku kradzieży naszego auta AC pozwoli na odzyskanie dużej części pieniędzy. Autocasco to przydatna opcja również wtedy, kiedy nasz samochód zostanie uszkodzony w wyniku

Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest również assistance, który przydaje się przede wszystkim podczas długich tras. Assistance pozwala na wezwanie pomocy drogowej, skorzystanie z lawety do najbliższego zakładu mechanicznego oraz bezpiecznego transportu pasażerów w dogodne miejsce. W opcjach assistance jest również zapewnienie noclegu.