Ciekawe

Termobuty i sztyblety jeździeckie

Przyjmuje się, że każda osoba, która regularnie jeździ na koniu, powinna posiadać minimum dwie pary butów. Dobierane są one względem pory roku. Na wiosnę i lato polecane są sztyblety jeździeckie. W porze zimniejszej polecane są termobuty jeździeckie.

Jazda konna w porze ciepłej

Chyba nie ma nic przyjemniejszego niż jazda konna, na dworze, kiedy grzeje przyjemne słońce. Nawet amatorzy tego typu rozrywek docenią przyjemne okoliczności przyrody. Wróćmy jednak do osób, które systematycznie jeżdżą na koniu. Na tę porę roku przydadzą im się sztyblety jeździeckie, czyli krótkie buty do jazdy konnej. Sięgają one ledwo ponad kostkę, a czasem nawet kończą się kawałek przed. Posiadają one wąski czubek, ale nie trzeba obawiać się tego, że palce nie będą miały miejsca. Całe obuwie jest tak skonstruowane, aby stopa nie odczuwała dyskomfortu. Dodatkowo posiadają one ok. 2cm obcas, który ma zapewnić lepszą stabilizację w siodle.

Nie tylko sztyblety jeździeckie

Termobuty jeździeckie idealnie sprawdzają się w porze jesiennej i zimowej. Po co rezygnować z ulubionych rozrywek, skoro można przy minusowych temperaturach dobrze się zabezpieczyć. Tego typu buty mają niewielki bieżnik, dzięki czemu noga tak łatwo nie wyślizgnie się ze strzemienia. Co najważniejsze, posiadają one dodatkowe ocieplenie. Powoduje to, że zapewniają one naprawdę dobrą izolację cieplną. Cholewa jest wzmocniona od wewnętrznej strony, przez to termobuty do jazdy konnej na pewno tak szybko się nie uszkodzą – nawet przy dużej wilgotności.