Ciekawe

Ubezpieczenia – czy warto z nich korzystać?

Dbałość o nasz komfort i dobre samopoczucie powinno być priorytetem, bez względu na wiek czy płeć. Współcześnie mamy wiele możliwości związanych z dodatkowym ubezpieczeniem zarówno swojego zdrowia, życia, jak i mienia. Czy warto zainteresować się prywatnymi ubezpieczeniami i skorzystać z ich możliwości? Zapraszamy do lektury!

Ubezpieczenia zdrowotne – co musimy o nich wiedzieć?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne są obecnie jednymi z najchętniej kupowanych. Dostępne w pakietach pozwalają nam na korzystanie z pomocy internisty czy wybranych specjalistów praktycznie w nieograniczonym wymiarze. Chcąc zakupić ubezpieczenie medyczne warto skorzystać z wyszukiwarki mfind.pl, która na podstawie naszego wieku i miejsca zamieszkania znajdzie dla nas najlepsze pakiety w naszej okolicy. Ubezpieczenie zdrowotne opłacane jest co miesiąc, a kwoty ubezpieczenia zaczynają się już od 41 zł! W podstawowych pakietach możemy korzystać z pomocy internisty, 3 lekarzy specjalistów oraz z określonej ilości badań laboratoryjnych oraz pomocy pielęgniarki. W przypadku droższych pakietów zwiększa się liczba specjalistów oraz zabiegów ambulatoryjnych.

Ubezpieczenia turystyczne dla podróżujących

Wybierając się na zagraniczne wczasy koniecznie pomyślmy o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Takie świadczenie pozwoli na pokrycie niezbędnych wizyt lekarskich, ale również na pokrycie kosztów akcji ratunkowej czy leczenia szpitalnego. Wiele ubezpieczeń turystycznych obejmuje również nasz bagaż – w razie jego kradzieży czy zgubienia możemy wnieść o odszkodowanie do określonej kwoty.

Ubezpieczenie samochodowe OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów – pozwala ono na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze. Cena ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników – naszego wieku, wieku i marki samochodu, naszego doświadczenia jako kierowcy.