Ciekawe

Ubezpieczenie szkolne na różne sytuacje

Nie da się wszystkiego przewidzieć w życiu. Można przewidzieć, jakie wyposażenie będzie potrzebne dziecku do szkoły. Nie można jednak przewidzieć tego, co w tej szkole się wydarzyć może. W szczególności, jeżeli mowa o sytuacjach szkodliwych dla zdrowia. Dlatego właśnie warto mieć ubezpieczenie szkolne.

Kiedy ważne jest ubezpieczenie szkolne?

Wielu rodziców, którzy wcześniej nie mieli z danym tematem do czynienia, są przekonani, że polisa szkolna działa tylko i wyłącznie w szkole. Należy wiedzieć, że nie. Jest to ochrona, która działa przez dwanaście miesięcy, 24h na dobę. Nawet, jeżeli dziecko ma wakacje, czy też jest w trakcie przerwy świątecznej. Ochrona przysługująca z ubezpieczenia szkolnego działa również podczas ferii zimowych, wiosennych. Dziecko dozna urazu podczas jazdy na nartach/na rowerze? Warto zorientować się, czy z tego tytułu przysługuje dziecku odszkodowanie. 

Dla kogo?

Szkoła przewidziana jest dla dzieci od szóstego roku życia (o ile maluch zostaje wysłany wcześniej do szkoły). A już na pewno od siódmego roku życia. Czy to oznacza, że ubezpieczenie szkolne nie przysługuje młodszym dzieciom? Oczywiście, że nie. Taką ochroną mogą zostać objęte dzieci już od szóstego miesiąca życia i wyżej. Aż do momentu ukończenia uczęszczania do placówek edukacyjnych. Najczęściej zakończeniem ubezpieczenia szkolnego jest szkoła średnia. Warunkiem jest jedynie nauka przez dziesięć miesięcy w roku. W tym chociażby w przedszkolu, czy też w żłobku, gdzie wszystkie dzieci również mogą zostać objęte ochroną.