Mindblown: a blog about philosophy.

 • Czy stół zewnętrzny to dobry zakup?

  Czy stół zewnętrzny to dobry zakup?

  Przydomowy ogród czy taras to świetne miejsce do wykreowania wygodnej przestrzeni wypoczynkowej. Praktycznie nieograniczony wybór mebli ogrodowych sprawia, że możliwe jest zaprojektowanie przestrzeni idealnie dopasowanej do własnych potrzeb. Stół zewnętrzny to jedna z wielu propozycji, która pozwoli na wygodny odpoczynek blisko domu!

 • Kuchnia – miejsce kreatywnych wyzwań kulinarnych

  Kuchnia – miejsce kreatywnych wyzwań kulinarnych

  Nie ma znaczenia, czy nasza kuchnia jest duża czy mała – dzisiaj zaaranżujemy takie wnętrze bez większego problemu. Funkcjonalna kuchnia to miejsce, w którym gotowanie przychodzi z łatwością, ale też przestrzeń, w której spotykają się domownicy. Jakie meble i dodatki wybrać, by kuchnia prezentowała się doskonale?

 • Hokery do kuchni industrialnej – inspiracje

  Hokery do kuchni industrialnej – inspiracje

  Nie trzeba wiele, by zwykłą kuchnię zaaranżować w sposób niebanalny – przekonują architekci i dekoratorzy. Wśród licznych propozycji na styl kuchni, jednym z najchętniej wykorzystywanych jest styl loftowy. Hokery do kuchni oraz stylizowane dodatki pozwolą na wykreowanie wnętrza, które będzie zachwycać każdego dnia. Od czego zacząć tworzenie takiej kuchni?

 • Kiedy warto udać się na badanie EKG?

  Kiedy warto udać się na badanie EKG?

  Niepokojące objawy takie jak duszności czy kołatanie serca z całą pewnością spowodują, że lekarz wyśle nas na badanie EKG. Nie są to jednak jedyne wskazania do wykonania tego popularnego badania. Wyjaśniamy, na czym polega badanie EKG i kto koniecznie powinien się jemy poddać.

 • Termolifting – odmładzanie skóry bez skalpela

  Termolifting – odmładzanie skóry bez skalpela

  Medycyna estetyczna oferuje coraz więcej zabiegów, nazywanych potocznie liftingiem bez skalpela, które umożliwiają głębokie odmłodzenie skóry bez uszkadzania jej powierzchni. Jedną z takich metod jest termolifting, czyli podgrzanie skóry na odpowiedniej głębokości, aby pobudzić jej mechanizmy regeneracyjne. Co warto wiedzieć na temat termicznego liftingu twarzy? Wyjaśniamy.

 • Oznakowanie drogowe stałe i tymczasowe

  Oznakowanie drogowe stałe i tymczasowe

  By możliwe było bezpieczne i komfortowe poruszanie się po drogach, konieczne jest stosowanie oznakowania drogowego. Oznakowanie drogowe to wszelkie tablice informacyjne, ale też znaki drogowe (poziome i pionowe), zapory drogowe czy słupki ostrzegawcze. Kiedy wykorzystywane jest tymczasowe oznakowanie drogowe?

 • Czy ubezpieczenie szkolne działa również poza szkołą?

  Czy ubezpieczenie szkolne działa również poza szkołą?

  Ubezpieczenie szkolne jest zagadnieniem często podnoszonym przez rodziców i opiekunów. Mówi się o nim najwięcej przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – to właśnie w tym czasie w szkołach zjawiają się przedstawiciele firm ubezpieczeniowych. Oferują oni ubezpieczenia szkolne grupowe. Jaka jest różnica pomiędzy ubezpieczeniem grupowym a indywidualnym? Czy ubezpieczenie oferowane w szkole jest obowiązkowe?

 • W poszukiwaniu zdrowego stylu życia

  W poszukiwaniu zdrowego stylu życia

  Zdrowe ciało idzie w parze z dobrym samopoczuciem – przekonują lekarze i dietetycy. Chcąc zachować doskonałą kondycję oraz zdrowie, warto pamiętać o aktywnym trybie życia, odpoczynku, ale też odpowiedniej diecie. Dieta ma kolosalny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Co jeść, a czego unikać?

 • Jak organizowany jest ruch drogowy podczas remontów?

  Jak organizowany jest ruch drogowy podczas remontów?

  Prace budowlane i remontowe na jezdniach prowadzone są przez większość roku. Celem takich remontów są bieżące naprawy niewielkich odcinków jezdni (np. uzupełnianie dziur). Większe remonty planowane są z dużym wyprzedzeniem, gdyż znacząco wpływają one na płynność ruchu i bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. W jaki sposób planowane są takie remonty i jak informuje się o nich…

 • Leczenie chrapania i bezdechu – jak może pomóc radiochirurgia?

  Leczenie chrapania i bezdechu – jak może pomóc radiochirurgia?

  Chrapanie to uciążliwa i w wielu przypadkach groźna dolegliwość, z którą można skutecznie walczyć. Poznaj jedną z metod leczenia chrapania.

Czy możesz polecić książkę?