Dom i Wnętrze

Wybieramy meble na przytulny taras

Bez względu na wielkość tarasu jego zaaranżowanie nie powinno być dla nas problematyczne. Dzisiaj topowi producenci oferują nam wiele intersujących kompletów mebli ogrodowych, dopasowanych do potrzeb użytkowników. Które z nich okażą się strzałem w dziesiątkę? Na co zwracać uwagę podczas poszukiwania idealnego zestawu?

Meble technorattanowe idealne na letni wypoczynek

Najprostszym sposobem aby zaaranżować przytulny taras jest wykorzystanie mebli technorattanowych. Tworzywo to jest doskonale znane polskim klientom, jednak dzisiaj producenci oferują je nam w odświeżonej, nowej wersji. Nowoczesne meble technorattanowe odznaczają się pięknym designem – stoją za tym doświadczeni projektanci, którzy dbają nie tylko o estetykę mebla, ale również o wygodę użytkowników. Komplety technorattanowe cenione są przede wszystkim przez wzgląd na ich trwałość: włókno technorattanowe jest tworzywem syntetycznym o nieporowatej strukturze, przez co nie chłonie ono brudu i wilgoci. Plecionka technorattanowa jest zabezpieczona przed działaniem silnego promieniowania UV – możemy być pewni, że nawet po wielu latach użytkowania meble nie stracą swojego pięknego wyglądu.

Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach. Stelaże są niezwykle lekkie, co przekłada się na finalną wagę mebla, a jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawi żadnych problemów.

O czym pamiętać na tarasie?

Chcąc cieszyć się każdą wolną chwilą na świeżym powietrzu warto wybrać parasol ogrodowy lub też zainwestować w pergolę. Oba rozwiązania pozwolą nam wypoczywać w cieniu. Parasole ogrodowe posiadają obszerne czasze, które możemy odchylać w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Cała konstrukcja posiada kilka punktów regulacji, przez co bez trudu ustawimy kąt padania cienia.