Zdrowie i Uroda

Wybieramy odpowiedni rower

Wybór roweru nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie jeżeli pierwszy raz samodzielnie wybieramy rower. Czasem możemy w takiej sytuacji skusić się na wygląd zewnętrzny, co oczywiście jest największym z możliwych błędów. Czasem rower kupujemy, bo znajoma jest marka taka jak na przykład rowery Merida Kraków jest miastem, gdzie dobrze jest szukać rowerów.

Rower dobrze jest “przymierzyć”

Nie każdy rower każdemu pasuje. Nie wystarczy wybrać sobie rozmiaru ramy w rozmiarze L lub M, aby wszystko idealnie pasowało. Każda wersja roweru (zarówno model, jak i rozmiar), ma swoją unikalną geometrię. Od geometrii zależy to, jak będzie się nam na rowerze jeździć.

Jeśli do tej pory nie jeździliśmy rowerem, to wybór geometrii online jest słabym pomysłem. Oczywiście są strony internetowe wielu producentów, którzy produkują rowery Merida Kraków jest tego doskonałym przykładem, gdzie mamy kalkulatory geometrii ramy, ale traktujmy to w sposób poglądowy.

Z doświadczenia wynika, że 70% wyników z kalkulatora zgadza się tym, co ostatecznie wybiera klient, ale mimo wszystko z pewnych względów 30% osób wybiera coś innego. Kalkulator jest pomocny, ponieważ jak by na to nie patrzeć, zawęża bardzo obszar poszukiwań.

Typ roweru

Obecnie przemysł rowerowy oferuje nam bardzo wiele modeli i typów rowerów. Wiele firm produkuje rowery Merida, Giant, Scott, Cannondale, Bianchi, Kross, to jest tylko kilka nazw marek, z których na przykład Kross to marka o znaczeniu (jak na razie) lokalnym. Każdy z producentów jest w stanie zaoferować nam rower niemal dowolnego typu, ale niektórzy zdecydowanie specjalizują się w danych typach.

Wiele zależy od tego, czy wiemy już jaki typ “kolarstwa” chcemy uprawiać, czy jeszcze nie. Zdecydowanie w drugim przypadku polecane są rowery crossowe, fitnesowe lub gravelowe. Są one najbardziej perspektywiczne jako pierwsze rowery.

Fitnes, gravel czy cross

Fitnesowe rowery są niejako nowością na rynku. Rowery te polecane są do osób zaczynających przygodę z kolarstwem, ale wiedzą już, że ich kroki idą w kierunki kolarstwa szosowego. Rower fitness to w zasadzie szosa, ale z prostą kierowniczą. Dzięki temu mogą się pochwalić sporo niższą ceną (tańszy osprzęt) oraz pewniejszym chwytem na prostej kierownicy (ważne dla początkujących).

Gravel to opcja dla niezdecydowanych lub osób lubiących szosę, ale lubiących również, pojeździć po szutrowych ścieżkach. Dynamiczna geometria, przełajowe ogumienie, brak amortyzacji oraz kierownica typu baranek (szersza niż w szosie).

Kross to wybór dla tych, co cenią sobie zarówno jazdę szosową, jak i górską. Z krosa możemy zrobić zarówno szosowego ścigacza, jak i górala ze średnią amortyzacją. Jak wiadomo, trzeba tutaj iść na kompromisy, ale krosy są bardzo wszechstronne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery merida kraków https://agasport.com.pl/promocje-merida-cat-78.