Dom i Wnętrze

Wybieramy okna z Katowic

Gdzie najlepiej zakupić okna w Katowicach? Na jakie parametry i czynniki należy zwrócić uwagę, aby dokonać dobrego zakupu? Wymiana okien powoduje nie tylko znaczne ubytki finansowe na naszym koncie, ale także sprawia, że w naszych głowach rodzi się mnóstwo pytań odnoszących się do ich jakości i solidności.

Okna z Katowic – szyby

Wybierając okna z Katowic warto zwrócić uwagę na ich szyby, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się pięknymi widokami oraz większą przepuszczalnością promieni słonecznych. Na uwagę zasługują szyby Eclaz wykonane ze szkła niskoemisyjnego używane do produkcji szyb zespolonych. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, czy okno posiada budowę trzyszybową, czy też tylko podwójną. O wiele lepsze są te okna, które posiadają trzy szklane tafle, dzięki czemu hałasy dochodzące z dworu, ulicy będą w odpowiedni sposób blokowane. Ich największą zaletą jest jednak fakt, że zatrzymują one większą ilość ciepła w naszych domach.

Wysokiej jakości okucia

Okucia to obowiązkowy element znajdujący się w każdym oknie z Katowic i nie tylko. Jest to element, który może zabezpieczyć nasz dom, jak również zapewnić swobodny dostęp złodziejom do ich wnętrz. Należy wybierać okna z okuciami solidnymi, które umożliwią domownikom swobodne otwieranie ich z wnętrz domów. Jednak muszą one na tyle się pewnie trzymać, aby nikt z zewnątrz nie mógł naruszyć całej konstrukcji okiennej. Warte uwagi są okna posiadające funkcję antywłamaniową. Wtedy otrzymamy również specjalny kluczyk do naszych nowych okien.