Dom i Wnętrze

Wygodna kanapa w salonie – jaki model wybrać?

Wybór wygodnej i funkcjonalnej kanapy do salonu czy pokoju dziennego nie powinien być przypadkowy – podkreślają architekci i dekoratorzy wnętrz. Szukając idealnej kanapy zazwyczaj skupiamy się na jej wyglądzie, wielkości, materiałach, znacznie rzadziej myśląc o tym, czy może ona posłużyć jako dodatkowe miejsce do spania. To istotne zagadnienie!

Jakie kanapy i sofy są dzisiaj modne?

Szybko zmieniające się trendy w dekoratorstwie i wnętrzarstwie sprawiają, że w sklepach takich jak notodo.pl znajdziemy praktycznie nieograniczony wybór kanap i sof wypoczynkowych. Są one projektowane przez doświadczonych designerów w stylach takich jak skandynawski, minimalistyczny, boho czy retro. Szukając kanapy do jednego z najważniejszych wnętrz w naszych domach upewnijmy się, że wybrany przez nas mebel jest wykonany z trwałych materiałów: zazwyczaj stelaże tworzy się z lekkich struktur aluminiowych czy nieco cięższych drewnianych, wnętrze wypełniają miękkie pianki o wysokiej odporności na uszkodzenia czy odkształcanie. Niezwykle ważne są również wymiar kanapy – dokładnie sprawdzajmy podawane przez producentów dane, aby po dostarczeniu mebla nie okazało się, że nie mieści się on w wyznaczonym przez nas miejscu.

Czy kanapa powinna być rozkładana?

Jednym z zasadniczych zagadnień, które powinniśmy rozważyć podczas kupna sofy czy kanapy to fakt, czy model ten ma być rozkładany. Dodatkowe spanie to wygodne rozwiązanie w przypadku przyjmowania gości – sofy czy kanapy nie tylko zapewnią wygodne miejsce do spania, ale też podniosą funkcjonalność wnętrza. Wielu producentów proponuje kanapy rozkładane z dodatkowymi komorami wewnętrznymi, w których znajdzie się dość miejsca na przechowywanie dodatkowej kołdry czy koców. Kanapy i sofy posiadają zazwyczaj półautomatyczne systemy rozkładania, przez co przemiana sofy w łóżko jest niezwykle prosta!