Dom i Wnętrze

Czy stół zewnętrzny to dobry zakup?

Przydomowy ogród czy taras to świetne miejsce do wykreowania wygodnej przestrzeni wypoczynkowej. Praktycznie nieograniczony wybór mebli ogrodowych sprawia, że możliwe jest zaprojektowanie przestrzeni idealnie dopasowanej do własnych potrzeb. Stół zewnętrzny to jedna z wielu propozycji, która pozwoli na wygodny odpoczynek blisko domu!

Jaki stół zewnętrzny wybrać?

Nowoczesne ogrody i tarasy to miejsca, w których przesiadują domownicy i ich goście. Nie trzeba wiele, by taka przestrzeń zmieniła się nie do poznania. Stół zewnętrzny to jedna z najchętniej wybieranych opcji – szeroki wybór stołów pozwoli na zaaranżowanie przestrzeni zgodnie z własnym pomysłem i potrzebami. Jaki stół zewnętrzny wybrać? Możliwości jest kilka.

Najchętniej wybierany stół zewnętrzny to niski stolik kawowy, będący uzupełnieniem dla wygodnych kompletów wypoczynkowych. Stół taki może być wykonany z technorattanu, aluminium, ale też tworzyw takich jak lite drewno. Niskie stoliki wspaniale prezentują się w strefach wypoczynkowych i pozwalają na wygodne podawanie kawy, deserów. Drugą propozycją są klasyczne stoły kawowe, które stanowią element kompletów kawowych. Stoliki kawowe są wyższe, pozwalają na wygodne podawanie kawy czy posiłków. Stół zewnętrzny to również stół jadalniany – czyli długi stół na kilka osób, który pozwoli na biesiadowanie podczas wakacyjnych wieczorów.

Stół zewnętrzny – materiały

Decydując się na stół zewnętrzny, przede wszystkim zwracajmy uwagę na tworzywa. Zdecydowana większość topowych stołów posiada lekkie, aluminiowe stelaże. Wykorzystanie aluminium nie jest przypadkowe. Materiał ten jest zabezpieczony przed ścieraniem, korozją. Blaty mogą być aluminiowe lub też wykonane z naturalnego drewna. W tym celu wykorzystywane jest drewno tekowe lub eukaliptusowe. Egzotyczne drewno jest twarde, odporne na zmienne warunki atmosferyczne.