Dom i Wnętrze

Hokery do kuchni industrialnej – inspiracje

Nie trzeba wiele, by zwykłą kuchnię zaaranżować w sposób niebanalny – przekonują architekci i dekoratorzy. Wśród licznych propozycji na styl kuchni, jednym z najchętniej wykorzystywanych jest styl loftowy. Hokery do kuchni oraz stylizowane dodatki pozwolą na wykreowanie wnętrza, które będzie zachwycać każdego dnia. Od czego zacząć tworzenie takiej kuchni?

Hokery do kuchni – wnętrze w stylu industrialnym

Kuchnia powinna łączyć kilka funkcji. Ma to być pomieszczenie wygodne do przygotowywania posiłków, ale też przestrzeń, gdzie możemy podać kawę, spędzić czas wspólnie z bliskimi. Nowoczesna kuchnia ma również cieszyć oczy. Zaprojektowanie takiego wnętrza to przede wszystkim wybranie praktycznych i trwałych mebli, ale też zadecydowanie o tym, jaki styl będzie panował we wnętrzu. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj styl loftowy. Styl industrialny jest inspirowany wnętrzami pofabrycznymi, w których prym wiodą wysokie przeszklenia, ale też konkretne materiały. Kuchnia w stylu loft to ciekawe rozwiązania – we wnętrzach takich stosowane są elementy metalowe, ale też cegła, szkło hartowane, lite drewno, kamień. Uwagę zwraca również kolorystyka – czerń, biel, beże, szarości. W kuchni loftowej to meble są dekoracją – hokery do kuchni to jedna z ciekawszych propozycji.

Jak projektowane są hokery do kuchni?

Funkcjonalne hokery do kuchni to nic innego jak wysokie stołki, które mogą być ustawione przy przedłużonych blatach lub też przy wyspie kuchennej. Stołki kuchenne loftowe są wysokie – ich konstrukcja opiera się na metalowych profilach, a sam stelaż posiada dodatkowy podnóżek, który pozwala na wygodniejsze oparcie stóp. Oparcie oraz siedzisko wykonane są z litego drewna – materiał ten jest zabezpieczony przed ścieraniem. Najczęściej wykorzystywane jest drewno bukowe i dębowe.